Лінукс це Не Віндоус (ч.1)

Опубліковано Vitovt 19 Січень, 2009 - 22:30
версія для друку

Проблема №1: Лінукс — не зовсім те  саме, що Віндоус

LinIsNotWin

Неймовірно, як багато людей на це скаржаться. Вони переходять на Лінукс в очікуванні знайти в ньому, по суті, опенсорсову версію Вінди. Часто ці очікування формуються в результаті їхніх бесід з надто завзятими лінуксоїдами. Але справдження цих очікувань майже неймовірне.

Специфічні причини, чому люди пробують Лінукс, дуже варьюються, але спільна риса одна: всі сподіваються, що Лінукс буде кращим за Віндоус. Звичні критерії для судження про переваги — це вартість, наявність вибору, продуктивність та безпека.

Є багато й інших критеріїв, але майже кожен Windows-користувач пробує Лінукс тому, що сподівається отриматити кращу ОС, аніж ту, що має.

В цьому і є проблема.

Виходячи зі здорового глузду, неможливо одній речі бути кращою за іншу, якщо вони ідентичні одна одній. Коли ти ставиш на машину Лінукс з надією, що він буде кращим за Віндоус, ти неминуче приймаєш і той факт, що він буде іншим, відмінним.

Надто багато людей ігнорує даний факт і приймає будь-яку відмінність між двома ОС за хибу Лінукса. В якості простого прикладу розглянемо оновлення драйверів: на Вінді для оновлення драйвера заліза потрібно йти на сайт виробника і викачувати новий драйвер; в той же час на Лінуксі ти просто оновлюєш ядро. Це означає, що одиничне оновлення Лінуксового дистрибутива («викачати і відновити») дасть тобі найновіші драйвери, доступні для твоєї машини, а ось під Віндою доведеться ходити по різних сайтах і скачувати всі оновлення окремо. Це два дуже різних процеси, і, як зрозуміло, Лінуксовий спосіб не поганий. Але все одно багато хто скаржиться на нього, лише тому що це не те, до чого вони звикли!

Або, візьмемо звучніший приклад, Firefox — один з найбільших успіхів опенсорса, веб-браузер, що підкорив цілий світ. То хіба удалося б йому це, будь він ідеальною імітацією Internet explorer-а, більш популярного браузера? Ні. Він знайшов успіх, тому що він був кращий за Internet explorer, і він був кращий, тому що він був іншим. У нього вбудували таби, «живі» закладки, пошукову панельку, підтримку PNG, блокер банерів і інші чудові прибамбаси. Хоча б пошукова функція на нижній панельці, що знаходить слово відразу при наборі і панель, що підсвічує червоним, коли немає відповідності. В Internet Explorer-і не було ані табів, ні rss-функціональності, пошукові панельки лише через third-party-розширення, зате було пошукове діалогове вікно, що вимагає натискувати ОК, щоб почати пошук, і знову натискувати ОК щоб прибрати повідомлення «не знайдено». Ось вам яскрава і безперечна демонстрація переваг опенсорсового продукту, а краще він лише тому, що відрізняється. Якби Firefox був клоном Internet Explorer-а, він канув би в літу. Якби Лінукс був тиким, як Віндоус, з ним би відбулося те саме.

Отже, вирішення проблеми 1: пам'ятай, той Linux, до якого ти звик, не буде новою і кращою версією Windows. Ласкаво просимо в інший, відмінний Linux, де все по-новому.

Лише той, хто відрізняється, може заблищати на тлі старого!

 

Цей текст є перекладом оригінальної статті Домініка Хамфрі (Dominic Humphries) Linux is NOT Windows на українську мову.
Ця робота розповсюджується за ліцензією Creative Commons: Attribution-Noncommercial-Share Alike
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4 (3 голосів)
Додати поточну сторінку в соціальні закладки
Доданий в Опубліковано Vitovt 19 Січень, 2009 - 22:30

Коментарі

Петро (гість) | 12 Серпень, 2009 - 00:30

Дуже добре було б отримати повноцінну версію Лінукса і необхідного ПЗ для навчання в школі (згідно програми і вимог Міністерства освіти.

Dominator (гість) | 14 Березень, 2009 - 21:07

Лінукс це Не Віндоус і це просто чудово. Після переходу на Лінукс я позбувся вірусів і антивірусів, синеньких екранів смерті і зависань, проблем з інтернетом коли до нього хочуть рванути цілий гурт додатків щоб перевірити свою ліцензійність і антивіруси за оновленнями. Цей перелік далеко не повний. І що я отримав натомість втраченого? Ефекти Компіз-Фюжин, повний контроль над всіма компонентами системи і великий заряд прозитиву. Дякую Лінусу Торвальдсу і його послідовникам що вони не "змавпували" "систему для домогосподарок" а створили нову неймовірну за своїми можливостями операційну систему.

Виталий из Башкортостана (гість) | 3 Лютий, 2009 - 02:55

Цитата: Не можна порівнювати десктопну вінду та недесктопний лінух
-----------------------------------------------------
Но - как насчёт декстопного Линукса?

Что же касается сравнения Виндовса и Линукса, то я, простой обыватель с общим средним образованием из деревни в степном Южноуралье, отдаю своё "За" Линуксу. Проблемы - есть. Но они решаемы. И причём решение не требует наличия в/о. Поломки в Линуксе бывают, как правило, по вине самого пользователя. На днях умудрился сломать Линукс - невниманием при работе с коммандной строкой. Но столь же легко всё исправил!
В чём преимущества Линукса? Прежде всего в том, что это - свободнораспространяемая операционная система и злыдень-сосед, который настучит на меня в РОВД по поводу безлицензионной ОСи, останется в лучшем случае с носом; в худшем - угодит в кутузку за лжедонос. Второе преимущество - полнокомплектность Линукса - то есть, всё потребное ПО есть в самом дистрибутиве. Дополнительные программы требуются крайне редко. В Виндовсе же - бесконечные поиски - то того не хватает, то другого... Свободные программы под Виндовс - как правило, мало- или узкофункциональны, есть потребность в дорогом коммерческом ПО. Третье - полная себестоимость. Альт 4.1 - можно достать всего за 300 рублей и пользоваться им совершенно законно. Виндовс же в аналогичной комплектации - обойдётся... Страшно сказать - в размере стоимости квартиры в центре большого города! Место на жёстком диске. По этому параметру сравнение тоже в пользу Линукс!

podarok (гість) | 20 Січень, 2009 - 01:48

Справа в тому, що відмінності не просто в краще-гірше, а ідеологічно та принципово.
Не можна порівнювати десктопну вінду та недесктопний лінух
Некоректно порівнювати можливості серверні там і там. Воно просто різне. І НМД - не зближується а віддаляється.

Написати нове повідомлення

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Дозволені теги HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tbody> <tr> <td> <sub> <sup> <p> <br /> <div> <h2> <h3> <h4> <img /> <hr />

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Це питання для того, щоб точно визначити, що ви людина, а не злісний спам-робот.
Фото Капча
Введіть букви та цифри показані на малюнку.
RSS-матеріал