Блоги

Темрява знань. Надлишок інформації позбавляє мозок здатності приймати рішення,

Зростаючий потік інформації став причиною нового феномена: перевантажений мозок стрімко втрачає здатність робити вибір і приймати рішення
Згадайте, як в останній раз ви намагалися визначитися з місцем для відпочинку і губилися під лавиною суперечливих думок про готель. Або вибирали собі пральну машину і новий лептоп.О
4.875
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.9 (8 оцінювань)
Опубліковано Vitovt 25 Жовтень, 2011 - 07:53

Фізики проти Ліриків

Суперечки між даними представниками громадськості ніколи не припинялися: що ж все-таки важливіше для суспільства, які знання корисніше для життя і хто з них розумніший і досконаліше? Лірики звинувачують фізиків у тому, що вони позбавлені «почуття прекрасного», черстві і приземлені, фізики звинувачують ліриків в тому, що вони відвернуто від реальності, схильні розмірковувати і нічого не робити.

   читати далі »

1.75
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 1.8 (4 голосів)
Опубліковано Vitovt 21 Жовтень, 2011 - 09:09

Інтелектуальне підприємництво, або Принципи набуття конкурентної переваги в новій економіці

 Нова економіка, або, інакше, економіка, заснована на знаннях, - вже реальність. Знання чим далі, тим більше стають джерелом добробуту, тому дуже важливо зрозуміти, які саме знання можуть забезпечити конкурентну перевагу.


За останні десятиліття ландшафт світового бізнесу змінився майже до невпізнання і продовжує змінюватися в наростаючому темпі. Глобалізація та інформаційна революція зумовили принципи формування нового соціуму, що вже отримав назву «суспільства знань» і «нової економіки». У цих умовах неминуче змінюються вимоги, які стоять перед індивідом. Людина стикається з принципово іншими завданнями, істотно відрізняються від тих, які стояли перед ним в колишні часи. Тоффлеровскій «шок майбутнього» з його руйнівним стресом і дезорієнтацією - відносно м'який опис того, з чим нам ще доведеться зіткнутися. Такими є об'єктивні закономірності розвитку, і найрозумніше прийняти їх як даність.
У нових умовах змінилося саме зміст поняття «знання». Що толку від ерудита, який миттєво видає відповіді на найскладніші питання - тепер будь-яку інформацію протягом хвилини можна знайти в Інтернеті і цінність того, що ми називаємо енциклопедичними знаннями, катастрофічно швидко знижується. Зараз важливіше творчо переробляти інформацію і формувати якісний інтелектуальний продукт. Для цього потрібно володіти вмінням, яке ми пропонуємо називати інтелектуальним підприємництвом. Саме воно обумовлює конкурентоспроможність індивіда в новій економіці.

Змінюється ставлення до знань, і неминуче змінюються вимоги до освіти. Традиційна трансляція знань (а частіше - інформації) від викладача студентам тепер практично марна.Головним завданням освіти має стати формування навичок інтелектуального підприємництва, що визначають бажання і здатності людини створювати нове знання, вирішуючи завдання нового рівня складності.

У цій статті ми пояснимо, в чому суть інтелектуального підприємництва,  читати далі »

4.8
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.8 (5 оцінювань)

Янукович підписав закон про повернення ПДВ для IT-галузі

Янукович президентУ п'ятницю, 10 червня президент України Віктор Янукович підписав зміни до Податкового кодексу, якими повертається ПДВ для розробників ПЗ та інших послуг з інформатизації. Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.  читати далі »

0
Ваша оцінка: Немає
Доданий в Опубліковано Vitovt 12 Червень, 2011 - 19:52

Дозволити не можна заборонити

 Як у бізнесі існує поняття комерційної таємниці, так і в будь-якій цивілізованій країні є поняття недоторканності приватного життя. Вторгнення в неї неможливе без персональних даних людини - адреси, за якою вона проживає, номера телефону, інформації про сімейний стан, місця роботи та адреси електронної пошти, а також багато іншого, зокрема, яке радіо ви слухаєте і яким телеканалам віддаєте перевагу. Із розповсюдженням інтернету та мобільних телефонів у кожного з нас з`явилася так звана цифрова тінь, яка складається з IP-адрес сайтів, на яких ми реєструвалися або просто на них заходили, номерів телефонів, по яких викликали таксі або замовляли піцу. Навіть, якщо ви сидите на дієті або давно відмовилися від системи електронних платежів, вам все одно наполегливо пропонуватимуть перекусити або заплатити за квартиру, не виходячи з дому. Протистояти цьому спробували в Україні. 1 червня минулого року Верховна Рада прийняла Закон «Про захист персональних даних», який повинен був набрати чинності з 1 січня 2011 року. Зараз доля цього документа під питанням - проти нього банкіри і рекламісти, інтернет-провайдери та страховики. Хоча їхні аргументи цілком обґрунтовані, але й мотиви зрозумілі.

 читати далі »

3
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 3 (2 голосів)

Новий 2011 рік кролика!

Команда розробників Grusha Linux вітає всіх із Новим  2011 роком! Дякує всім, хто користується Першою Українською операційною системою та допомагав вдосконалити Grusha Linux. Бажає міцного здоров’я, успіхів і щастя! А також нових здобутків в році кролика, стабільного каналу і завантаження без kernel panic!

5
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 5 (2 голосів)

Вийшла нова версія Grusha Linux 3.1. Кодова назва Eridanus

Що можна ще додати крім того, що в заголовку ? Новий реліз він і є новим релізом. Додано декілька нових цікавих програм. Виправлено певні баги. Включено останні і найсучашніші версії програм.  читати далі »

4.73684
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.7 (19 оцінювань)

7 речей, доступних у KDE, але не в Windows

Коли я кажу людям, що використовую Linux, вони дивляться на мене з жалем. Вони думають, що я зізнаюся, що я фанатик, якому подобаються проблеми кожен день. Вони думають, що я прагну постійно захищати свої переконання. 

Коли я кажу, що KDE на багато більш просунутий, ніж Windows 7, їх жалість змінюється занепокоєнням. Я не тільки фанатик, думають вони, але ще й несу марення і потенційно небезпечний. 

До того ж кожен знає, що Linux змушує вас користуватися консоллю. Існуючі графічні інтерфейси повинні бути грубими й незручними, а я просто заперечую це.

І все ж це правда. У кількох випадках, коли мені доводилося працювати в Windows 7 (по роботі, або щоб допомогти знайомому), мені було незручно, тому що самі собою зрозумілі функції KDE в Windows 7 або впроваджені частково, або відсутні зовсім.   читати далі »

4.5
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.5 (10 оцінювань)
Доданий в Опубліковано Vitovt 10 Жовтень, 2010 - 02:19

Radio Tray. Слухати радіо на комп’ютері - це легко!

Тепер для користувачів Grusha Linux доступна чудова програма для прослуховування радіо Radio Tray. 
Вона являє собою інтернет-радіо, яке працює на Linux в системному треї. Його метою є створення мінімального можливого інтерфейсу, що робить його дуже простим у використанні.  читати далі »

4.555555
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.6 (9 оцінювань)

Вийшла нова Grusha Linux 3.0

Нарешті відбулась подія, на яку очікувала велика частина українських прихильників Лінукс та Вільного програмного забезпечення. В липні цього року на сайті проекту Grusha.org.ua з'явилась нова, вже третя версія операційної системи Grusha Linux.

Grusha Linux — це максимально зручна та дружня операційна система на базі GNU/Linux, яка створюється командою проекту Grusha.org.ua спеціально для українських користувачів.  читати далі »

5
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 5 (6 оцінювань)
RSS-матеріал