Vitovt веблог

Темрява знань. Надлишок інформації позбавляє мозок здатності приймати рішення,

Зростаючий потік інформації став причиною нового феномена: перевантажений мозок стрімко втрачає здатність робити вибір і приймати рішення
Згадайте, як в останній раз ви намагалися визначитися з місцем для відпочинку і губилися під лавиною суперечливих думок про готель. Або вибирали собі пральну машину і новий лептоп.О
4.875
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.9 (8 оцінювань)
Опубліковано Vitovt 25 Жовтень, 2011 - 07:53

Фізики проти Ліриків

Суперечки між даними представниками громадськості ніколи не припинялися: що ж все-таки важливіше для суспільства, які знання корисніше для життя і хто з них розумніший і досконаліше? Лірики звинувачують фізиків у тому, що вони позбавлені «почуття прекрасного», черстві і приземлені, фізики звинувачують ліриків в тому, що вони відвернуто від реальності, схильні розмірковувати і нічого не робити.

   читати далі »

1.75
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 1.8 (4 голосів)
Опубліковано Vitovt 21 Жовтень, 2011 - 09:09

Інтелектуальне підприємництво, або Принципи набуття конкурентної переваги в новій економіці

 Нова економіка, або, інакше, економіка, заснована на знаннях, - вже реальність. Знання чим далі, тим більше стають джерелом добробуту, тому дуже важливо зрозуміти, які саме знання можуть забезпечити конкурентну перевагу.


За останні десятиліття ландшафт світового бізнесу змінився майже до невпізнання і продовжує змінюватися в наростаючому темпі. Глобалізація та інформаційна революція зумовили принципи формування нового соціуму, що вже отримав назву «суспільства знань» і «нової економіки». У цих умовах неминуче змінюються вимоги, які стоять перед індивідом. Людина стикається з принципово іншими завданнями, істотно відрізняються від тих, які стояли перед ним в колишні часи. Тоффлеровскій «шок майбутнього» з його руйнівним стресом і дезорієнтацією - відносно м'який опис того, з чим нам ще доведеться зіткнутися. Такими є об'єктивні закономірності розвитку, і найрозумніше прийняти їх як даність.
У нових умовах змінилося саме зміст поняття «знання». Що толку від ерудита, який миттєво видає відповіді на найскладніші питання - тепер будь-яку інформацію протягом хвилини можна знайти в Інтернеті і цінність того, що ми називаємо енциклопедичними знаннями, катастрофічно швидко знижується. Зараз важливіше творчо переробляти інформацію і формувати якісний інтелектуальний продукт. Для цього потрібно володіти вмінням, яке ми пропонуємо називати інтелектуальним підприємництвом. Саме воно обумовлює конкурентоспроможність індивіда в новій економіці.

Змінюється ставлення до знань, і неминуче змінюються вимоги до освіти. Традиційна трансляція знань (а частіше - інформації) від викладача студентам тепер практично марна.Головним завданням освіти має стати формування навичок інтелектуального підприємництва, що визначають бажання і здатності людини створювати нове знання, вирішуючи завдання нового рівня складності.

У цій статті ми пояснимо, в чому суть інтелектуального підприємництва,  читати далі »

4.8
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.8 (5 оцінювань)
Опубліковано Vitovt 14 Жовтень, 2011 - 18:47

Янукович підписав закон про повернення ПДВ для IT-галузі

Янукович президентУ п'ятницю, 10 червня президент України Віктор Янукович підписав зміни до Податкового кодексу, якими повертається ПДВ для розробників ПЗ та інших послуг з інформатизації. Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.  читати далі »

0
Ваша оцінка: Немає
Доданий в Опубліковано Vitovt 12 Червень, 2011 - 19:52

Дозволити не можна заборонити

 Як у бізнесі існує поняття комерційної таємниці, так і в будь-якій цивілізованій країні є поняття недоторканності приватного життя. Вторгнення в неї неможливе без персональних даних людини - адреси, за якою вона проживає, номера телефону, інформації про сімейний стан, місця роботи та адреси електронної пошти, а також багато іншого, зокрема, яке радіо ви слухаєте і яким телеканалам віддаєте перевагу. Із розповсюдженням інтернету та мобільних телефонів у кожного з нас з`явилася так звана цифрова тінь, яка складається з IP-адрес сайтів, на яких ми реєструвалися або просто на них заходили, номерів телефонів, по яких викликали таксі або замовляли піцу. Навіть, якщо ви сидите на дієті або давно відмовилися від системи електронних платежів, вам все одно наполегливо пропонуватимуть перекусити або заплатити за квартиру, не виходячи з дому. Протистояти цьому спробували в Україні. 1 червня минулого року Верховна Рада прийняла Закон «Про захист персональних даних», який повинен був набрати чинності з 1 січня 2011 року. Зараз доля цього документа під питанням - проти нього банкіри і рекламісти, інтернет-провайдери та страховики. Хоча їхні аргументи цілком обґрунтовані, але й мотиви зрозумілі.

 читати далі »

3
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 3 (2 голосів)
Доданий в Опубліковано Vitovt 26 Січень, 2011 - 19:52

Вийшла нова версія Grusha Linux 3.1. Кодова назва Eridanus

Що можна ще додати крім того, що в заголовку ? Новий реліз він і є новим релізом. Додано декілька нових цікавих програм. Виправлено певні баги. Включено останні і найсучашніші версії програм.  читати далі »

4.73684
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.7 (19 оцінювань)
Доданий в Опубліковано Vitovt 8 Листопад, 2010 - 23:31

7 речей, доступних у KDE, але не в Windows

Коли я кажу людям, що використовую Linux, вони дивляться на мене з жалем. Вони думають, що я зізнаюся, що я фанатик, якому подобаються проблеми кожен день. Вони думають, що я прагну постійно захищати свої переконання. 

Коли я кажу, що KDE на багато більш просунутий, ніж Windows 7, їх жалість змінюється занепокоєнням. Я не тільки фанатик, думають вони, але ще й несу марення і потенційно небезпечний. 

До того ж кожен знає, що Linux змушує вас користуватися консоллю. Існуючі графічні інтерфейси повинні бути грубими й незручними, а я просто заперечую це.

І все ж це правда. У кількох випадках, коли мені доводилося працювати в Windows 7 (по роботі, або щоб допомогти знайомому), мені було незручно, тому що самі собою зрозумілі функції KDE в Windows 7 або впроваджені частково, або відсутні зовсім.   читати далі »

4.5
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4.5 (10 оцінювань)
Доданий в Опубліковано Vitovt 10 Жовтень, 2010 - 02:19

Завтра закінчиться підтримка Windows XP

Підтримка Windows XP з пакетом поновлення SP2 завершиться 13 липня 2010 року. Активна розробка ПЗ Microsoft для цієї системи припинена, і нові версії продуктів не будуть тестуватися на сумісність з Windows XP. Тим не менш, пов'язані з безпекою оновлення можна одержувати до 2014 року. Корпорація рекомендує всім користувачам в терміновому порядку встановити третій сервіс-пак. Власники 64-розрядної версії Windows XP можуть про це не турбуватися - для неї SP3 недоступний і до 8 квітня 2014 будуть підтримуватися системи з другою версією пакета оновлення.  читати далі »

3.8
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 3.8 (5 оцінювань)
Опубліковано Vitovt 12 Липень, 2010 - 09:29

Траур ...

Траурна розаВчора, в понеділок, рано вранці Чарльз Родес, відомий більш під ніком Iwonder|too  намагався полагодити мікроволновку разом зі своїм братом. Після досить довгої возні з нею було вирішено зупинити марні спроби. Його брат пішов спати, і Чарльз зайшов в IRC чат команди Sabayon і почав, як завжди,  спілкуватися. Схоже, останнє повідомлення він розмістив близько 00:17 центральної часу (GMT -5).  читати далі »

4
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4 (4 голосів)
Доданий в Опубліковано Vitovt 29 Червень, 2010 - 13:56

Google в вашій консолі

Google ConsoleЛіричний відступ: досить багато людей говорять, що консоль (командний рядок) в Лінуксі - це тільки для гуру. І що нею користуватися не зручно і це взагалі анахронізм. А деякі користувачі Windows взагалі говорять, що графічний інтерфейс з часом витіснить всі консолі і т.д.  читати далі »

4
Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4 (3 голосів)
Доданий в Опубліковано Vitovt 22 Червень, 2010 - 22:45
RSS-матеріал