Віртуальний лінукс

версія для друкуВіртуальний Linux

Для тих, хто наважився спробувати що це такий за звір - Лінукс, було підготовлена серія відеоуроків. В яких чітко розказано і показано послідовність встановелння операційної системи Лінукс на віртуальну машину. Можете спробувати можливості цієї чудової системи прямо зараз нічим не ризикуючи та залишаючись у звичному вам середовищі.

В якості віртуальної машини використано VirtualBox від Sun Microsystems. Показано встановлення Kubuntu Linux.

Посилання на DVD диск з Кубунту (Німецьке зеркало ~3,3ГБ)

Посилання на CD диск з Кубунту - містить менше програм після інсталляції. (Українське зеркало ~700МБ)

Якщо у вам досить дорого або накладно викачувати такий об'єм інформації з інтернету, можете замовити диски поштою. Подробиці тут. 

Нагадуємо, що всі відеоуроки розповсюджуються під ліцензією
Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 ,
якщо окремо не оговорено інше.

Це значить, що ви можете робити копії, розповсюджувати, демонструвати і відтворювати уроки, за умови некомерційного використання, позначення авторства та без створення похідних робіт. Більш детально:
Публічний договір про передачу невиключних авторських прав

Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 3.6 (7 оцінювань)
Додати поточну сторінку в соціальні закладки

Коментарі

grey_wolf | 14 Березень, 2010 - 18:21

чуть не удобно нарезаны куски файлов(на одну операцию по 2 куска,тока сама суть и сразу конец-жди следующей части)..

чтоб просмотреть про разбивку жосткого пришлось просмотреть 6 кусков лишней информации-название не было выведенно(только начало и конец установки).

Про разбивку-можна б было и по другому разбить...как мне советовал vitovt...

на корневую-12гиг(можна и больше,эт смотря у кого какой винт).для подкачки-в два раза больше за оперативку(это если её меньше гига,а если больше-то чуть больше,чоб про запас было).ну наконец домашнюю директорию на другой раздел(вслучай перестановки ОС кровные файлы,нажитые не посильным трудом ;-) не прийдётся никуда копирывать иль переносить...я токого принцепа тож придерживаюсь,потому что сам виндой пользуюсь-грохнул диск С_переустановил вместе с разделом винду,а диск D не трогаю).
ктому же качество видео оставляет желать лутшего-я как не извращался но так и не увидел нормально какую файловую систему в ролике выбирали(только в конце озвучили и то последний раздел)

было б не плохо если про разбивку оддельным блоком,да ецё с подробным обьяснениями(например: тут мы ставим такуе то файловую систему.потому, что она такаето и такаето и для этих целей другая не прокатит...) и по лутше качества.
да,чуть не забыл-системы тут распространяются 2 и укаждой свой инсталер...извените за мой эгоизм и себя любие и т.д и т.п(я понимаю,что люди работали,делали-а я тут со своими советами в чужой монастырь лезу),но хотелось б видеть оба варианта.

grey_wolf | 14 Березень, 2010 - 18:42

упс,извените-пропустил,что в верху есть сылки на скачку в разном качестве(я то сразу смотреть на ютуб)...так что за наезд по качеству-извените,я тут не прав...
по поводу виртуал бокса-эта прога мне не нравится по многим параметрам(эта оддельная история и это исключительно моё мнение).сам я пользуюсь VMware Workstation 7.1 но,как говорится:-навкус и цвет-товарища нет...

Wooyko (гість) | 8 Грудень, 2008 - 23:52

pruvit,videouroku super,zrobyv vse po 4erzijak pokazano,ale na vitualnij maswuni wos tak vse povilno...,mozhe malo vudiluv o/pam'jati 4u wo? (CPU-1,86;ram-2Gb)zka4av CD(696Mb) iDVD(3,7Gb),vstanovuv CD,mozhe vstanovutu DVD??

Vitovt | 9 Грудень, 2008 - 00:15

Віртуальна машина працює в оболонці реальної операційної системи, у вашому випадку я можу припустити, що це Віндовз. Тому швидкодія визначається швидкістю роботи з файлами та пристроями самої Вінди.

Іншими словами, віртуалка на то і віртуалка, щоб підтормозювати. В порівняні з роботою із завантажувального CD - швидкість набагато більша. Також можна робити скріншоти віртуальної машини на етапі завантаження, легко та безпечно експериментувати і навіть потім перенести віртуалку на живий комп.

Суттєво прискорює швидкість роботи встановлення VirtualBox Additions, що дає можливість віртуальній машині звертатися до деяких пристроїв (напр. екрану) майже напряму.

Встановлення з CD від DVD відрізняється тільки кількістю попередньо встановлених програм.

[url=http://grusha.org.ua][img]http://linux.grusha.org.ua/sites/default/files/u43/kerivnykproektu2.png[/img][/url]

Anonymous (гість) | 23 Листопад, 2008 - 20:59

Чи є можливість збільшити розширення екрану в virtualbox? 800*600 виглядає дико. Монітор підтримує 1680*1050

Vitovt | 23 Листопад, 2008 - 21:24

Для того, щоб можна було використовувати різні роздільні здатность і в тому числі повноцінний повноекраний режим необхідно на гостьову машину встановити драйвер для її віртуальної відеокарти і змінити роздільну здатність віртуального екрану.

Драйвери встановлюються разом на все віртуальне залізо при встановленні VirtualBox Additions. Після цього у властивостях відеокарти в панелі налаштування системи - монітор і дисплей, закладка обладнання, замість стандартного драйвера vesa буде драйвер virtualbox video і там же можна буде змінити роздільну здатність екрану.

[url=http://grusha.org.ua][img]http://linux.grusha.org.ua/sites/default/files/u43/kerivnykproektu2.png[/img][/url]

Написати нове повідомлення

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Дозволені теги HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tbody> <tr> <td> <sub> <sup> <p> <br /> <div> <h2> <h3> <h4> <img /> <hr />

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Це питання для того, щоб точно визначити, що ви людина, а не злісний спам-робот.
Фото Капча
Введіть букви та цифри показані на малюнку.
RSS-матеріал