Лінукс боротиметься проти порнографії

Опубліковано Vitovt 10 Вересень, 2008 - 17:19
версія для друку

Ubuntu CE    Linux Ubuntu сучасний зручний і взагалі дуже вдалий дистрибутив. Багато людей бачать Лінукс як якийсь таємничий програмний продукт, який в темних, із завішеними вікнами кімнатах, встановлюють на потужні сервери небриті адміни. В дійсності Лінукс, зокрема Linux Ubuntu дуже дружня система. В комплекті якої є багато вільних та цікавих програмам. Але оскільки Лінукс — система вільна, то кожен має право його модифікувати як йому задумаєтсья. Ось однією із таких модифікації і є Ubuntu Christian Edition (Версія Убунту для Християн).

 Ubuntu CE   Основними особливостями цього дистрибутиву є включення в нього застосувань для вивчення Біблії (Bibletime, Gnomesword) і цитат з неї (gverse і щоденні цитати на десктопі за допомогою gdesklets), для кращого їх запам'ятовування (Biblememorizer). Крім того, дистрибутив для християн обладнаний системою фільтрації вмісту Web (Dansguardian).Ця система аналізує вміст веб-сторінки на наявність певних слів та їх поєднань і у разі перевищення деякого критичного значення замість сторінки видає попередження, що дивитися її не можна. Або взагалі видає пусту сторінку — в залежності як налаштувати.

Вчора я не втримався і спробував цей дистрибутив в роботі. Інсталяція відбулася швидко. Дистрибутив автоматично підхопив все обладнання ноутбука. Все, до чого я вже звик користуючись звичайною версією Убунту. Після входу посередині робочого столу з'явилася цитата із біблії, якраз біля зображення скульптури Ісуса, яка була фоновою картинкою. В меню програм за умовчанням вже було встановлено додатки для вивчення біблії.

Desktop 1   Desktop 2

Самим цікавим моментом виявився так званий “батьківський контроль”. Інтернет працюва як звичайно, але при спробі шукати в Гуглі чи Яндексі за ключовими словами Porn, Sex і т.д. Видавалося попередження, що там щось не так і я тебе не пущу. Українських та російських слів воно не знало. Прийшлося витратити півгодини і прикрутити словник з бета версії.

Ще одним мінусом настройок за умовчанням даної системи, крім відсутності словника локальних матюків, виявилася заборона на закачування певних розширень файлів. Я ще розумію доцільність обмеження на відеофайли. Але заборона .doc та.exe може не завжди виявитися доцільною. Тому прийшлося прибрати це обмеження.

Загалом враження від системи залишилося дуже позитивним. Приємні кольори, дружній інтерфейс. Батьківський контроль теж дуже порадував. При наявності паролю він дуже легко і гнучко налаштовується, дозволяючи забороняти як довільні сайти з певними словами, так і конкретні сайти вказані вручну (наприклад коли він не містить тексти, а тільки картинки). Тим паче по логам можна прослідкувати які сайти відвідувалися у вашу відсутність.

Думаю даний реліз буде приємним для батьків, які хочуть дати можливість дітям працювати в інтернеті, але виправдано побоюються всього того, що там можна знайти. Якщо ще додати, що в Лінуксі відсутні віруси і неможлива стандартна для Віндоуз ситуація, коли заражений комп'ютер сам постійно відкриває порносайти, то подальші коментарі будуть зайвими...

Наостанок додам, що автор проекту Джеремі Хенкок (Jereme Hancock) та ось посилання на офіційний сайт Ubuntu CE.

І посилання на англомовну дискусію щодо доцільності дистрибутиву Christian Edition

Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 5 (1 vote)
Додати поточну сторінку в соціальні закладки
Доданий в Опубліковано Vitovt 10 Вересень, 2008 - 17:19

Коментарі

aleksandr093 | 19 Жовтень, 2010 - 15:34

Дякую за статтю. На мою думку забороняти щось, це теж не вихід. Далеко не кожен фільм, навіть з цього жанру, поганий. І однозначної думки видносно порно теж нема. Я наприклад вчора був на форумі/сайті ананізм.ру так там деякі чоловічі проблеми зі здоров'ям обговорювали. В це важко повірити, але деякі, незнали що у них проблеми і отримали пораду піти до уролога, від дорослих людей які вже мали і вирішили такі проблеми. Може це не для дітей 12-13, але в 15  років можна уже знати правду, а не брехні друзів. Я до того це кажу, що якби я сидів на версії убунту, яка мене обмежувала, то ніколиб не дізнався. Я сам христианин і моя думка як у апостола Павла "Все мені можна, все мені дозволено, але ніщо не повинно володіти мною" - (приблизна цитата)

Написати нове повідомлення

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Дозволені теги HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tbody> <tr> <td> <sub> <sup> <p> <br /> <div> <h2> <h3> <h4> <img /> <hr />

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Це питання для того, щоб точно визначити, що ви людина, а не злісний спам-робот.
Фото Капча
Введіть букви та цифри показані на малюнку.
RSS-матеріал