Інформація для роздумів

Опубліковано astronom1987 14 Травень, 2010 - 19:32
версія для друку

Частина І

ПродавціЧому деяким продавцям комп'ютерів невигідно встановлювати вільні ОС для своїх клієнтів як програмний комплекс по замовчуванню при продажі комп'ютерів

* * *

Напевно кожна людина яка хоч як мінімум раз цікавилася причинами низької долі ринку ВПЗ розуміла, що цю цифру можна би було легко збільшити якби до процесу встановлення цього роду програм та ОС приєднались би ключові фірми-продавці на сучасному ринку продажу комп'ютерів. Можна навіть сказати, що ОС MS Windows завоювала ринок ще й по причині того що в свій час її активно підтримували продавці комп'ютерної техніки.

Оглядаючи причини по яких подібне застосування програм з відкритим кодом не відбувається я хотів би одразу коротко перерахувати і опустити вже очевидні причини чому це не відбувається аби потім загострити увагу читача на маловідомих причинах цієї ситуації.

 * * *

 Отже, очевидні причини полягають в тому що:

- ОС сімейства Linux не є такими відомими/популярними як ОС сімейства MS Windows. І коли питання постає про надання якоїсь технічної підтримки, то тут достатньо буде послуг людини що живе по сусідству яка в цьому розбирається до певної не дуже заглибленої міри. Або ж продавця в магазині де купувався комп'ютер. Тобто продавці комп'ютерної техніки встановлюючи MS Windows одразу впевнені, що такий клієнт “не пропаде” зі своїми проблемами адже по причині грандіозної кількості спільноти користувачів цієї системи клієнту легко буде знайти тех. підтримку. Для них це означає також, що з боку клієнта не буде таких запитань “Як налаштувати VPN?”, “Як перемикнути розкладку клавіатури” “Як знайти і встановити програму яка робить мені добре — тобто яка потрібна мені у професійній діяльності і суттєво заощаджує мій час і затрачені зусилля?” по тій причині що відповіді на них цілком можуть знайтись якщо не в сусіда по подвір'ю/будинку так у продавця комп'ютерної техніки ймовірність звернення до якого є дуже висока.

Підтримка користувачів ЛінуксЩо стосується ОС сімейства Linux, то тут з цим м'яко кажучи доволі важко. Система маловідома, тех. підтримку відшукати важко. А продавцю який захоче її надавати тех підтримку потрібно буде стати значно більшим спеціалістом в цій галузі, ніж є аналогічні спеціалісти в ОС MS Windows. Це означає, що з'явиться велика кількість допитливих клієнтів якій раду продавець вже може перестати давати чисто в силу їхньої великої кількості. Бо крім нього звернутися буде ні до кого. Навіть спільнота користувачів цієї системи навряд чи захоче допомагати в такому випадку адже в них можуть бути самі різні причини для цього (щоб не допомагати). Тобто далеко не завжди на неї можна покластися.

Крім того самі системи сімейства Linux володіють такими вадами як відсутність достатньої кількості ігр написаних під цю програмну платформу, а також відсутність драйверів під велику кількість зовнішніх пристроїв. Це означає, що клієнт почувши про всі ці вади цієї системи від своїх знайомих які вже мали печальний досвід спілкування з Linux дуже ймовірно захоче перейти на ту систему яка подібними недоліками не володіє. А з тією системою, що з'явиться і її проблемами вдасться боротися тими засобами якими борються більшість із спільноти користувачів (антивіруси, дефрагментатори, очищувачі системи на різних рівнях та можливо ще щось інше).

Проблема ігр для драйверів

Драйвери Opensource Linux- як зазначалося нещодавно відсутність достатньої кількості популярних ігр та драйверів призводить до заниженої конкурентної здатності цієї ОС. Тому в плані універсальності вона поступається MS Windows (не зважаючи на те, що значна частина ігр запускається з-під WINE вважається, що в домашніх користувачів в більшості випадків не вистачить снаги гратися з цими налаштуваннями на різних рівнях по причині відсутності необхідних знань і наявності небажання їх отримувати). Це означає, що продавець зважуючи “за” і “проти” хоче вибрати якомога універсальне рішення, і саме наявність тих недоліків, які властиві Linux-системам відносно нижчого рівня універсальності для домашнього користувача змушують продавців відмовлятися від Linux.

Людський фактор

Людський факторА тепер мабуть варто заговорити про речі про які самі продавці вам навряд чи розкажуть. А саме мова йде про те, що саме висока нестабільність MS Windows в силу різних факторів призводить до того що саме її є дуже вигідно встановлювати на комп'ютери тих людей, які тільки починають своє знайомство з комп'ютерами і роботою за ними.

Нестабільність ОС створює попит на послуги людей, які будуть займатися її перевстановленням та повторним налаштуванням. Цілком ймовірно, що така ситуація є однією із причин, що підштовхує продавця на її вибір в якості системи для ознайомлення і роботи для своїх клієнтів. Тому що він знає, що саме вони знову заплатять йому гроші за перевстановлення тієї системи яку вже встигли полюбити, вивчити і до якої вже доволі звикли. Тобто звідси виходить висновок, що продавцям вигідна ця система тому, що підсаджуючи користувача на її використання він отримує непогане джерело прибутку для самого себе яке поступово збільшується по мірі збільшення кількості таких клієнтів.

Тобто в даному випадку саме стабільність OC Linux і стала однією з тих причин по яких її не дуже вітають продавці в комп'ютерних магазинах. Один раз успішно поставивши її на клієнтський комп'ютер і задовольнивши повністю потребу користувача в цій галузі продавець може забути про свого клієнта як про джерело свого подальшого фінансового прибутку, тому що ця система не буде падати, а значить її не доведеться перевстановлювати і відповідно брати за це гроші. Будучи продавцями вони з одного боку зацікавлені щоб продукт виконував потреби клієнтів, тобто щоб там стояли всі необхідні програми і щоб вони працювали, а з другого боку їм потрібна нестабільна система яку час від часу треба переставляти з метою отримання додаткового прибутку зі своїх клієнтів. І саме ОС від Microsoft це дає їм, а вони в свій час цим користуються задоволено потираючи руки... як би це гірко для нас і для інших людей би не було.

Можливий вихід із ситуації

Що робити в даній ситуації нам — спільноті користувачів Linux?

Я вам розповім про ту бізнес-модель яка допоможе вам не тільки ефективно заробляти, але й постійно збільшувати потік людей, що можуть стати потенційними користувачами ВПЗ. А робиться це дуже просто. Перед тим хочу вам сказати, що ви повинні забути про свідоме наживання фінансів на людських бідах (не надаючи людям інформації про світ альтернативних ОС): знищених, заражених вірусами операційних системах та втраченій інформації як це роблять прихильники нестабільної ОС.

Отже, в ситуації коли ви маєте можливість перевести користувача на Linux у вас виникає така дилема: ви хочете мати стабільний заробіток встановлюючи і налаштовуючи людям операційну систему + програми, при тому всьому хочете встановлювати саме Linux і хочете щоб все відбувалось так щоб у вас був постійний приток клієнтів. Більшість користувачів не розуміючи як це можна поєднати у випадку встановлення Linux ставлять лише виключно MS Windows, тому що не бачать способу як можна поставити одне (Linux) і не втратити інше (приток клієнтів). Саме зараз я хотів би розповісти про такий спосіб.

Він має ту особливість що як я казав, що є доволі унікальний і особисто я про нього ніде не читав, а вигадав сам. Розглянемо наступну ситуацію.

Ситуація 1. Клієнт погоджується перейти на Linux — все обладнання що є в нього сумісне із цією системою.

Це — чудово. Ви йому обіцяєте що готові перевстановити ОС (у випадку якщо вона дасть збій) безкоштовно (або на скількись відсотків дешевше) при умові що він приведе для вас якогось клієнта якому також необхідно буде перевстановити ОС.

Результат: ви нічого не втрачаєте — у клієнта є стимул шукати для вас іншого клієнта і в той же час у вас відпадає необхідність йому перевстановити ОС так як він обрав Linux. А тому клієнту якого він знайде у вас також буде можливість запропонувати подібного роду співпрацю. Якщо клієнт задоволений переходом на Linux, то ви маєте пообіцяти йому (бажано безкоштовну) підтримку при необхідності вибору обладнання яке було б сумісне для цієї ОС.

Ситуація 2. Клієнт не погоджується перейти на Linux - все обладнання що є в нього сумісне із цією системою, але він не проти встановити собі Linux як другу систему.

Це теж непогано. Ваші дії мають бути такі:

- ви не повинні брати додаткову суму за встановлення Linux, а лише за встановлення MS Windows.

- ви повинні зробити образ жорсткого диска з MS Windows і записати собі його на чистий диск. Для того аби потім підняти втрачену (через деякий час роботи клієнта на ній) систему із архіву буквально за декілька хвилин.

- ви повинні запропонувати вигідну умову про безкоштовне або частково безкоштовне перевстановлення ОС у випадку краху якщо той клієнт знайде вам іншого клієнта. У цього клієнта буде можливість або самому перейти на Linux після того як зазнає краху MS Windows або скористатись можливістю перевстановлення ОС по пільговому тарифу, або відмовитись від цього шансу відповідно заплативши по повній ціні. Всякий раз коли це відбуватиметься у такої людини може бути достатньо часу і зусиль щоб подумати/поцікавитись альтернативою. В такому випадку для такого аналізу з'являтиметься додатковий стимул. Це може відбутись у вільний від роботи час і у нашого клієнта будуть падати поширені стереотипи про складність і недоступність налаштованих Linux-систем та знищуватимуться інші міфи які були у його свідомості відносно цього питання. Що з часом може призвести його до думки про відмову від продуктів Microsoft. І цілком можливо, що якщо він знайде для вас клієнта, то йому (новому клієнту) вдасться встановити Linux значно простішими зусиллями при переконанні у правильності того чи іншого вибору.

Ситуація 3. Клієнт відмовляється від встановлення Linux навіть як другої системи. Сумісність обладнання ролі не грає.

В такому випадку ви йому пропонуєте вигідну умову про пошук клієнтів з його боку і він сам того не розуміючи починає сприяти поширенню ВПЗ. А якщо він такої угоди не приймає, то через нього ВПЗ поширюватись не буде, але тоді він стане надійним джерелом вашого доходу.

Ситуація 4. Клієнт не проти перейти на Linux, але в нього не спостерігається сумісність з наявним обладнанням.

Із такої ситуації є 2 виходи.

Перший полягає в тому, що ви йому залишаєте MS Windows.

Другий буде дуже цікавий. Якщо у вашого клієнта проблеми з таким обладнанням як друкарка чи сканер чи багатофункціональний пристрій, то тут можна скористатись програмами віртуалізації, наприклад, Virtual Box. Ви підчіплюєте під віртуальну машину образ диска для Virtual Box із встановленою MS Windows і відкриваєте доступ до USB. Встановлюєте драйвери які написані для MS Windows у віртуальну машину і відкриваєте доступ до цього пристрою по локальній мережі. А своєму клієнту говорите, що якщо він хоче друкувати чи/або сканувати хай запустить віртуальну машину і згорне її, і користується пристроєм як ніби своїм рідним в цій системі. В іншому випадку можна буде користуватись пристроєм всередині віртуальної машини. Це вже як домовитесь. Цілком можливо що жоден з цих варіантів не підійде. А втім ніщо не заважає тримати дві системи разом на комп'ютері, або відмовитись від Linux в такому доволі унікальному випадку.

Тепер ви — шановна спільнота, маєте можливість належним чином співпрацювати із вашими клієнтами, а ми розробники Grusha Linux допоможемо вам у цьому створюючи ту ОС яку потрібно буде лише по самому мінімуму налаштовувати полегшуючи зі свого боку вашу роботу :)! {#emotions_dlg.ilikelinux}

Ваша оцінка: Немає Усереднена оцінка: 4 (4 голосів)
Додати поточну сторінку в соціальні закладки
Доданий в Опубліковано astronom1987 14 Травень, 2010 - 19:32

Коментарі

astronom1987 | 24 Вересень, 2010 - 09:34

Для технічних питань існує форум або знання того як мене знайи в Skype - astronom1987.

Коментуючи статтю, будь-ласка, дотримуйтеся її тематичного наповнення, тобто ведіть мову на тему статті, а не про капусту і горобців.

7OH | 24 Вересень, 2010 - 09:28

А вот в Груше есть редактор загрузки ?

Обнаружил сейчас эту полезную вещь, которая была раньше везде, только в Мандриве.

Хочеш загрузчик меняй, хочеш по-умолчанию винду поставил.

astronom1987 | 24 Вересень, 2010 - 09:04

Чому умовно? А що заважає тим самим новоприбулим користувачам Лінукс використовувати вже готові до використання програми що йдуть по замовчуванню в Grusha Linux? Ви певно не до кінця знаєте що чому перевага нашої системи. Вона по максимуму наскільки це можливо попередньо налаштована. Тут навіть зусиль від технічного спеціаліста треба по самому мінімуму. Будь-ласка, обґрунтуйте свою думку.

duncan (гість) | 23 Вересень, 2010 - 16:20

це все досить умовно

думаю, що головними чинниками є простота віндовса та іграшки.

ля лінуха тре мати хоча би якусь клепку в голові, а для віндовса це не потрібно.

маю купу знайомих, які самі не можуть навіть програму просту встановити, користуються "ішаком" та офіційним клієнтом аськи. {#emotions_dlg.pardon}

astronom1987 | 17 Травень, 2010 - 15:54

Відносно ігр, то тут думаю не варто поспішати із висновками. Адже після того як wine навчиться майже повністю нормально запускати windows ігри, то тоді проблема сама по собі зникне.

Василь (гість) | 17 Травень, 2010 - 13:27

Силою нав'язувати щось - це все-таки насильство. А, як відомо, насильству чиниться опір. А ось роз'яснювати про таку необхідність - потрібно. Необхідно, що б люди повірили, - а віра -велика сила. Переконати начальство - можна тільки силою. В більшості начальство підпорядковане вищим органам, навіть бандитським.


Дистрибутиви необхідно готувати так, як це роблять Віндухи: встановив легко і все працює зразу, без додаткових інсталяцій, налаштувань, пошуку драйверів тощо. Бо янакше виходить, що той, хто встановлює цю систему - великий "маг".


 


 

7OH | 16 Травень, 2010 - 16:36

На мой взгляд - домашних пользователей вы никогда не переведёте по причине ИГР.

А вот оффисных сотрудников ЛЕГКО - достаточно просто объяснить все прелести директору, а дальше административным путём всё быстро сменится.

MANTIS | 16 Травень, 2010 - 18:03

Щоб перевести офісних працівників на лінукс варто натравить на конторку прокуратуру. А вони в свою чергу знайдуть якесь неліцензійне ПО. І тоді з понеділка наступного тижні всі працівники будуть пахати на лінуксах:)

[url=http://grusha.org.ua][img]http://linux.grusha.org.ua/sites/default/files/u43/rozrobnykproektu2.png[/img][/url]

astronom1987 | 15 Травень, 2010 - 13:05

Панове, я не писав, що за встановлення Лінукса гроші не треба брати взагалі, просто є такі ситуації коли треба трохи (в розумному масштабі поступитися інтересами).  Якщо щось не зрозуміло з того що я написав, то питайтесь, я поясню.

R@xXx (гість) | 15 Травень, 2010 - 12:54

Це під Лінукс немає драйверів? Під вісту та сімку їх постійно не вистачає...

Щодо іншого - хороша стаття, дякую за розсилання.

MANTIS | 15 Травень, 2010 - 09:45

Прочитав я цю статтю і виникли деякі думки.

З цим пунктом я не згодний:

Ситуація 4. Клієнт не проти перейти на Linux, але в нього не спостерігається сумісність з наявним обладнанням.

Ібо який смисл ставить на віртуалку вінду, якщо за її доведеться платить? А неліцензійна вінда в комерційному закладі є дуже небажаною. Тоді виходить лінукс по ціні вінди. Хоча для домашного використання піде будь-яка піратка.

[url=http://grusha.org.ua][img]http://linux.grusha.org.ua/sites/default/files/u43/rozrobnykproektu2.png[/img][/url]

Енікейн (гість) | 15 Травень, 2010 - 05:38

До цього ще потрібно було б додати ретельно сплановану рекламну кампанію. І я хотів би зазначити, що встановлення не має бути безкоштовним. Лінукс хоч і відкрита система, але диски, на які вона нарізаєтся, купляють за гроші. Робота по встановленню, затрачений на це час також повинні оплачуватись. А то як же тоді існувати компанії, яка надає такі послуги?

vitas71 | 14 Травень, 2010 - 21:28

питання переходу з вінди на linux дуже болюче. вдома два компи - дітей пересадив примусово, результат майже  очікуваний - задоволені- все працює - набагато швидше - аналоги для всіх програм є, навіть краще - це все linux mint helena. все обладнання працює без проблем - просто і легко......

кодеки всі присутні зразу......

пробував грушу - для слабеньких компів (як в мене) не проходить номер....

як би попростіше, було б супер......своє все таки а не ірландське (лінукс мінт).

молодці - працюйте, велика книжка все пише!!!! і моє велике спасибі!!!!!

Anonymous (гість) | 14 Травень, 2010 - 21:20

досить цікаво...
я виніс звідси для себе декілька цікавих речей, наприклад, не брати гроші за встановленні лінукса, натомість можна підняти ціну на вінду (при подвійному встановленні)...

vitas71 | 14 Травень, 2010 - 21:29

правильно, нехай думають що вигідніше!

наказати РУБЛЬОМ

Написати нове повідомлення

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Дозволені теги HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tbody> <tr> <td> <sub> <sup> <p> <br /> <div> <h2> <h3> <h4> <img /> <hr />

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Це питання для того, щоб точно визначити, що ви людина, а не злісний спам-робот.
Фото Капча
Введіть букви та цифри показані на малюнку.
RSS-матеріал